Dnia 4.10 nasze Przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Gabinetu Weterynaryjnego. Celem naszego spotkania było poznanie pracy weterynarza, uświadomienie dzieciom,że zwierzęta też chorują i wymagają pomocy i leczenia. Przedszkolaki dokładnie obejrzały gabinet weterynaryjny, dowiedziały się na czym polega praca weterynarza. Pani doktor weterynarii opowiedziała o sposobie pielęgnacji zwięrząt domowych , pokazała jak bada się i leczy zwierzęta, a także jak należy się zachować podczas kontaktu z niebezpiecznym zwierzęciem. Dzieci poznały narzędzia medyczne potrzebne do badania zwierząt. Z wielkim zaciekawieniem oglądały wszystkie pomieszczenia gabinetu. Dzieci poznały narzędzia do badania USG, mikroskop, stół do zabiegów operacyjnych.